Обо мне

Моя фотография
Це мій блог про подорожі, цікаві і красиві місця в Європі та інших країнах світу, про те, як можна подорожувати дуже недорого. Приєднуйтесь, підписуйтесь на блог, не пропустіть нові публікації. Это мой блог о путешествиях, интересных и красивых местах Европы и других стран мира, о том, как можно путешествовать за совсем небольшие деньги. Присоединяйтесь, подписывайтесь на блог, не пропустите новые публикации. This is my blog about travelling, interesting and beautiful places of Europe and other countries, about how one can travel with rather low expenses. You are welcome to join in. Subscribe not to miss new publications.

Сучасні засоби комунікації в подорожах



          У нинішній вік високих технологій (дата написання статті - грудень 2019 р) іноді стикаюся з дуже дивними для мене речами, а саме: багато людей не мають чіткого уявлення, як самостійно орієнтуватися в чужій країні, звідки брати інформацію, а невідомість породжує як мінімум невпевненість.  Так, були часи "темноти і недостатньої поінформованості" колись давним-давно, років 10+ назад (пишу з іронією, оскільки 10 років - це майже нічого, але за цей час технології зробили гігантський крок вперед, тому пригадуючи, як я їздив 10 років назад, я починаю порівнювати той період з кам'яним віком. І як ми тоді взагалі їздили?). Ті часи безповоротно відійшли в історію, і сьогодні кожен має в одному маленькому смартфоні те, що ще десятиріччя тому назад було чимось фантастично-недосяжним. Але не кожен про це знає в деталях. Тому в цій статті хотів би внести ясність в ряд організаційно-технічних питань.

              Отже, яка комунікація необхідна мандрівнику в закордонних поїздках? Використовую саме слово "мандрівнику", оскільки "турист" більше асоціюється з пакетним туром, де за нього вже все організували-продумали.
             Так, правильно, головний девайс, центр інформації, навколо якого світ крутиться - це звичайно, смартфон. Без нього - як без рук, без ніг, без голови. Ну тобто вижити можна, але тоді доведеться, як в старі доісторичні часи (10+ років тому) ходити з паперовими картами, часто навмання, випитуючи інформацію в місцевих, або в інфоцентрах. Як же це було незручно, скільки втрачалося часу!
                А що тепер? Тепер треба мати зручний комфортний для серфінгу в інтернеті смартфон/айфон з достатньо хорошою камерою - фотоапарат-мильницю замінить запросто. Звичайно, що категорично необхідне підключення до інтернету. І тут знову варіанти: 
        це може бути wi-fi, але його треба шукати, а коли знайшов - перебувати там, де він ловить, протягом всього сеансу користування інтернетом. Незручно і недостатньо.
       власний інтернет від мобільного оператора - найбільш зручний варіант, доступ до інтернету буде всюди. 
         Але невже користуватись роумінгом? Це ж дорого, по 25-35 грн платити за денний!!! всього лиш пакет, обсяг якого 100 мб, це просто маразм. Але є варіанти.
          Один з варіантів - знайти вигідну пропозицію роумінгу від одного з наших операторів, такі пропозиції іноді бувають. Я користувався такою опцією від київстару, це було дуже вигідно - за невелику комісію (50 грн) тариф був 1 грн/хв як вихідної, так і вхідної розмови, і 10 коп/мб інтернету на постійній основі протягом місяця без пакетів і лімітів, незалежно від країни і кількості країн. Непогані пропозиції бувають і від інших операторів. Цей спосіб підходить, якщо планується тривала подорож, зокрема по країнах, які не входять в Євросоюз, або навіть по екзотичних країнах. Однак є і мінус - якщо хтось з місцевих потребує звязатися, то йому буде дорого дзвонити на український номер.
          Другий варіант - європейська сімкарта. Треба знайти вигідний варіант. Я користуюся польськими сімками, це найпростіше. Вони фактично безкоштовні, заплачена за пакет сума є на рахунку, треба тільки паспорт для реєстрації сімкарти, яку роблять там же в точці продажу пакетів, поповнюється рахунок легко через інтернет, залишок і витрати контролюються через додаток, який скачується з плеймаркету. Є дуже зручні тарифні плани без обов'язкових поповнень, зв'язок працює по території всього Євросоюзу з мінімальною доплатою за євророумінг. Якщо в Польщі хвилина розмови коштує 1 грн, то наприклад в Німеччині 1,3 грн. За вхідні дзвінки в євророумінгу нараховують якийсь мізер типу 15 коп/хв. Інтернет в Польщі 3 коп/мб, в інших країнах ЄС - 7-15 коп/мб залежно від нюансів тарифікації оператора. Без будь-яких додаткових комісій, замовлень і тп. Прилетів в Іспанію, включив телефон - і все, воно працює. І подзвонити на неї можна по нормальному тарифу з будь-якого єврономера. Але використання цієї сімкарти обмежене Євросоюзом, бо за його межами буде дорого. 
Є ще так звані travelsim, але там не все однозначно з тарифами, треба дивитись, вивчати, бувають і нікудишні (дорогі), і непогані варіанти, але я ще ними не користувався, не було потреби. Ці травел сімки мають сенс, якщо ви подорожуєте екзотичними країнами, де стандартний роумінг дорогий. Я вивчав деякі варіанти, зокрема чисто сімку для інтернету. Нормальний тариф - це від 0,5 до 1 євроцента за мегабайт без абонплат. Тобто якщо ви заїхали в якусь країну на 1-2 дні, і використали там 100 мб, то це має коштувати від 0,5 до 1 євро. 

         Логічно мати в запасі обидва варіанти, і використовувати їх в залежності від ситуації. Зрозуміло, що якщо я заїжджаю в ЄС на 2-3 дні, то мені нема сенсу платити комісію і підключати нашу сімку до роумінгу, тому в цьому випадку тільки польська. А якщо на декілька тижнів, то вже можна подумати, а якщо не в ЄС, допустим в Швейцарію, чи на Балкани, тоді однозначно треба використовувати нашу сімку. По розходах реально я в середньому використовую в ЄС телекомунікаційних послуг приблизно на 50 грн в тиждень, це якщо активно користуюсь месенджерами, навігацією, транспортними додатками та переглядом вебсайтів. Відео/музика сюди не входить.

           На сьогоднішній день всі вже знають, що для зв'язку можна використовувати месенджери, тобто дзвонити через традиційний зв'язок навіть необов'язково, і платити по гривні за хвилину, можна зідзвонитися через той же вайбер, при голосовому зв'язку він їсть мало трафіку, це буде набагато дешевше. За хвилин 15 розмови витратиться в районі 5 мб, тобто 50-75 коп. Висновки очевидні - інтернет рулить. Для зв'язку з мешканцями ЄС краще використовувати інший месенджер - whatsapp, це головний месенджер Європи, про вайбер більшість з них ніколи не чули. 

               Для орієнтації на місцевості найзручніше користуватися google maps, там є все, включно з навігацією і голосовими підказками, показує також транспортні пробки, показує актуальне місцезнаходження на карті, навіть фото місцевості можна подивитися. Це актуально, коли шукаєш якісь цікаві гарні місця, наприклад пляжі Дехто використовує офлайн карти, на мій погляд, це незручно, бо треба ті карти закачувати, забивати память телефона, а якщо країн декілька, то потрібно багато памяті. А в режимі онлайн взагалі не паришся тим питанням - воно просто працює, і працює дуже добре.

                Знайти і забронювати житло - запросто зі смартфона. Є декілька головних платформ, де можна знайти житло на всі смаки і ціни, але це тема окремої статті. Пам'ятаю старий випадок з Амстердама, якраз 10-річної давності, мені треба було знайти там хостел, і я зайшов в інфоцентр, а вони хотіли здерти з мене 3 євро за то, що вони мені знайдуть хостел. Кінчилось тим, що я просто гуляв по вулицях навмання і побачив якийсь хостел, зайшов, спитав про ціну і поселився там. Але це вже в минулому, такого вже нема, тепер все житло знаходиться в смартфоні за 5-10 хв, сидячи на лавочці з гарним видом на місто. 

             Та ж сама історія з транспортом - є додатки, які чудово оперують в сенсі міського транспорту в будь-якому місті і країні. Я використовую Moovit. Заходиш, заводиш, куди треба заїхати, і воно зразу видає сполучення з актуального місцезнаходження. Також є додатки для залізниці, для міжміського автобусного, авіаційного сполучення. Зараз дуже популярні електронні квитки, на папері вже мало хто друкує, достатньо екрану смартфона. Та і автобусну касу знайти буває проблематично. Відпала потреба в касах, все є у смартфоні. Тема транспорту - також окрема стаття.

    Висновок - подорожувати сьогодні стало дуже легко, доступно, вже нема ризику ні загубитися, ні залишитися на вулиці без транспорту чи нічлігу, навіть мовний бар'єр частково долається за допомогою різних програм-додатків на смартфоні. Приїжджаєте в будь-яку країну. і почуваєте себе впевнено.
        

1 комментарий: